Banyo dağınıklığına son!

Banyonuzun dağınıklığından şikayetçi misiniz? Nasıl toparlayacağınızı mı düşünüyorsunuz? İşte size, banyonuz için dağınıklık giderecek çözümler…

7575e1c4546c5967d33eea08caa13422-300x300
Paylaş
 

İster kadın ister erkek olsun, herkes zaman zaman banyonun dağınık olmasından dertlenir. Dağınık banyonuzu bu pratik bilgilerle düzenleyebilirsiniz…

Pamukları ayrı ayrı tutun

Pamuk, kulak pamuğu, makyaj pamuğu derken banyonuzda bir sürü pamuk bulunur. Bu pamukları düzenli ve şık bir şekilde saklamanın birkaç yolu var.

Lavabo tezgahında uygun köşeye koyacağınız cam kavanozların içini pamuklarla doldurabilirsiniz. Birine pamuk diğerine kulak pamuğu koyabilirsiniz.

Banyonuzda kullanacağınız konsolun üzerine renkli bardaklar koyup içlerinde hijyen ürünlerinizi muhafaza edebilirsiniz.

Baharat kavanozlarınızı banyonuzda depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Pamuklarınızı ve hijyen malzemelerini kavanozlara koyarak banyonuzdaki dağınıklığı toplayabilirsiniz.

Pamuk ve benzeri hijyen ürünlerinizi kapaklı kurabiye kutularında da saklayabilirsiniz. Bu renkli kutular banyo dekorunuza ayrı bir hava katacaktır.

Duş bölmesine monte edilen tel raf bütün dağınıklığı toplar

Şampuanlar, saç kremleri, duş jeli, kese ve lif derken duşakabin/küvet kenarları kalabalık bir hal alır.

Bu durumu bir düzene sokmak için duvara monte edilen tel raflardan alabilirsiniz. Özellikle iki üç katlı olan tel raflar oldukça işinize yarar. Bir katına şampuanlarınızı, diğer katına sabun ve lifi koyabilirsiniz.

Bir kaç köpük veya taş bloğunu banyo duvarınıza tutturup üzerlerine şampuanları koyabilirsiniz.

Eğer uygunsa duşa kabininizin bulunduğu duvara niş açtırabilirsiniz. Nişlere koyacağınız şampuan, sabun, kese gibi hijyen malzemeleriniz hem düzenli hem de şık duracaktır. Ayrıca nişler yerden de tasarruf etmenizi sağlar.

Havlularda tasarım etkisi

Lavabonun yanındaki duvara havluluk asmak en basit yöntem. Ancak burada önemli olan havluluğun şekli olacaktır. Klasik tasarımların yanı sıra çok değişik havluluklar bulunuyor.

Banyonuz küçükse, havlularınızı asmak için kapı arkalarını tercih edebilirsiniz. Kapı arkasına taktıracağınız çeşitli bölmeli askılığa havlularınızı koyabilir, ya da yan yana kolları olan askılıkları kullanabilirsiniz. Böylece yerden de tasarruf etmiş olursunuz.

Ayaklı eski bir merdiveni duvara dayayıp havluluk olarak değerlendirebilirsiniz.

Marin tarzını seviyorsanız, halattan hoş bir havluluk yapabilirsiniz. Duvara kancalar takıp içinden kalın bir halat geçirin. Bu halata havlularınızı asarak dekoratif ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mıknatısla gelen düzen

Durmadan kaybolan küçük eşyalarınızı bir arada tutmanın en iyi yolu mıknatıstan geçiyor. Tel tokalarınızı ve küçük metal eşyalarınızı mıknatıs yardımıyla bir araya toplayabilirsiniz.

Makyaj malzemelerinizin sürekli elinizin altında olması için arkalarına küçük bir mıknatıs ekleyerek metal bir levhaya asabilirsiniz.

Makyaj malzemelerine dekoratif çözüm

Makyaj malzemelerinizin dağınıklığından şikayetçiyseniz, bu dekorasyon fikirleri işinize yarayabilir.

Allık ve far fırçalarınızı cam bir kavanozun içinde bir araya getirebilirsiniz. Büyük bir cam vazoyu taşlarla doldurup içine fırçalarınızı dik bir şekilde koyabilirsiniz.

Evdeki eski kek, kurabiye standını makyaj malzemelerinizi düzenleme amaçlı kullanabilirsiniz. Her bir katına makyaj malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz.

Ruj, krem veya fondötenlerinizi hasır bir sepet içine doldurup düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylelikle yan yana ve dik bir şekilde dizeceğiniz makyaj malzemelerine ulaşmanız da kolay olacaktır.

Çekmece içi düzenleyicilerden yararlanabilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi düzenli tutmak için banyo dolabınızda bölmeli çekmece içi düzenleyicilerini kullanabilirsiniz.

Elektrikli aletleri ayrı ayrı tutun

Kabloları birbirine dolanan saç kurutma makinesi, düzleştirici ve maşayı ayırma zamanı.

Saç şekillendiricilerinizi ayırmak için bölmeli bir sepetten yararlanabilirsiniz.

Saç kurutma makinenizi dolap kapağına monte edeceğiniz metal bir klasör içinde saklayabilirsiniz.

Sizlerle banyonuzda düzen sağlayacak birkaç dekorasyon fikrini paylaştık. Evinizin dekorasyonuna yenilik katmak, banyo, mutfak ve salonunuzu daha yaşanılır bir hale getirmek istiyorsanız, bizim gibi dekorasyon bloglarından fikir alabilirsiniz. Dekorasyon blogları, evinin dekorasyonunu yenilemeyi düşünenler ve bu konuda pratik ve etkili öneriler arayanlar için ideal bir adres oluyor. Eğer ev dekorasyonuna yönelik farklı fikirler arıyorsanız, Dekorasyonluhayat.com’un ilham verici önerileriyle evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Etiketler:
Banyo Dekorasyon
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak