Eviniz için muhteşem dekorasyon önerileri

Evinizi nasıl dekore edeceğiniz konusunda kararsız mısınız? İşte birbirinden farklı dekorasyon fikirleri!

S
Paylaş
 

Dekoratif Olmak Sizin Elinizde
Kış gelince evimizde daha çok vakit geçireceğimiz aşikar. Bu kış evimizle uğraşmak, evimizi düzenlemek ve süslemek için harika bir zaman olabilir.

Tablo Gibi Bir Ev
Tek bir duvara resim yaparak, tablo gibi bir eve sahip olabilirsiniz. Bir de bu resim doğadan unsurları içeriyorsa, kendinizi içeride değil de dışarıda hissedebilirsiniz. Üstelik evinizin derinliğini arttırır.

Evinizde Bir Meşe Ağacı
Toplayacağınız meşe palamutlarını boyayarak ve güzelce bir dal parçasına asarak, masanızın üzerine bir meşe ağacı koyabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz?

Bir Duvar, Çok Çerçeve
Ya da birden çok çerçeve ile duvarınızı kaplayabilirsiniz. Çerçevelerdeki resimler birbirinden farklı veya aynı tarzda, hatta tamamen aynı olabilir. Resimleri mevsime veya keyfinize göre değiştirebilirsiniz.

Yaprak Sanatı
Hazır son bahar da gelmişken… İrice bir yaprağa vereceğiniz kelebek, yarasa ve benzeri bir şekil ile etkileyici bir tablo yaratabilirsiz.

Yatak Başınızı Süsleyin
Yatak başınızı boyamak veya yapışkanlı süslerle dizayn etmek yatak odanıza bolca yaratıcılık katacaktır. Duvar renginizle aynı tondan fakat onun kontrastı bir rengi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Detaylarla Yakalanan Estetik
Bazen ufacık bir detay, bütün odayı kaplar. Resimdeki örnekte görüldüğü gibi, yatak başı dikkati kendine çekiyor ve duvarın boşluğunu göstermiyor. Özellikle çerçeve asamayacağınız bir yatak odanız varsa, yatak başı ile bu eksikliği giderebilirsiniz.

Çerçevesiz Aynalar
Özellikle küçük veya çok objeli alanlarda çerçevesiz ayna kullanın. Hem alanı büyük gösterir, hem de kalabalığın yaratacağı göz yorgunluğunu alır.

Mesaj Kaygınız Varsa…
Duvarlarınız ne güne duruyor? Dekoratif harflerle sevdiğiniz bir cümleyi yazabilir, her gününüze ilham katabilirsiniz.

Evinizi Neşelendirin
Sade bir ev her zaman tercih sebebi olabilir, ancak renkli bir odanın size katacağı hareketi ve enerjiyi de ıskalamayın. Odanızı şenlendirin.

Doğadan Masanıza
Doğal malzemelerle masanızı süslemeye ne dersiniz? Evinize naturel bir hava katmanın yanı sıra hayli ekonomik de olabilir. Cam bir masa veya sehpa ise, dar alanları geniş göstermeye yarayacaktır.

En Sevdiğiniz Köşe
Evinizin çok beğendiğiniz bir köşesi mi var? O alanı yansıtan bir ayna koyun.

Kurallara Sıkışıp Kalmayın
Mumların masanın üzerinde ya da vitrinde durması gerekmiyor. Ya da benzer objelerin… Şık bir altlıkla yere koyabilir ve onları daha çarpıcı bir dekoratif unsur haline getirebilirsiniz. Ve sadece mumlara değil, evinizdeki tüm malzemeye bu gözle bakabilirsiniz.

Sadelik Sevenlere
Sade bir oda tercih ediyorsanız, az eşya kullanın. Beyazı tercih edin. Yine de… Duvarları gökyüzü fotoğrafıyla kaplamaya ne dersiniz? Müthiş bir his olmaz mıydı böyle bir koltukta oturmak?

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak