İşte rengarenk yemek odası tasarımı!

Yemek odanız iştah açmıyor mu? Samimi ve sıcak dokunuşlarda bulunmak istiyorsanız işte size fırsat. Renk katmak için farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Yemek odasının duvar boyasından renkli aksesuarlara kadar büyük-küçük aksesuarlarla renklerin cümbüşünü yansıtabilirsiniz. Perdeler, sandalye döşemeleri, halılar odaya renk katabileceğiniz diğer unsurlardır. Odanın zemin renklerini canlı renklerden seçiyorsanız mobilyalarınızın renklerini sade renklerden seçmeniz daha doğru olacaktır. […]

29-designshuffle-300x225
Paylaş
 

Yemek odanız iştah açmıyor mu? Samimi ve sıcak dokunuşlarda bulunmak istiyorsanız işte size fırsat. Renk katmak için farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Yemek odasının duvar boyasından renkli aksesuarlara kadar büyük-küçük aksesuarlarla renklerin cümbüşünü yansıtabilirsiniz.

Perdeler, sandalye döşemeleri, halılar odaya renk katabileceğiniz diğer unsurlardır. Odanın zemin renklerini canlı renklerden seçiyorsanız mobilyalarınızın renklerini sade renklerden seçmeniz daha doğru olacaktır.

Odanın her mobilya ve eşyasında renk kullanmaktan kaçının. Çok fazla rengi bir arada kullanmak riskli olabilir. Örneğin sandalye ve perdelerinizi renkli ve desenli kumaşlardan seçerseniz, mobilya ve halılarınızı daha sade renk ve desenlerde seçmelisiniz.

Yemek odanızda çok renkli kumaşlar ve desenler seçtiyseniz cam yemek masası ahşap bir yemek masasına nazaran çok daha şık duracaktır. Cam sade ve ışığı geçirgenliğiyle odanıza dinginlik katacaktır.

Odanızda renk bütünlüğünü duvara asacağınız büyük boy tablolarla sağlayabilirsiniz. Tüm bir duvarı renkli boyamak yerine dekorasyonunuza uygun renkerde tablolar seçmek çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

Yemek odanızın renklerini daha belirgin hale getirmek için zemin döşemelerini veya halı seçimini koyu renklerde yapabilirsiniz. Koyu bir zemin üzerinde parlak renkler çok daha vurucu olarak ortaya çıkacaktır.

Yemek odanızda rengi büyük uğraşlar yerine küçük dokunuşlar ve az bir bütçe ile de sağlayabilirsiniz. Sandalyelerin minderlerini renkli kumaşlardan seçerek, duvarda tablolar ve bazı tamamlayıcı aksesuarlar kullanarak yemek odanıza renk katabilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak