Kışın ev taşımak artık dert değil!

Hemen herkesin en büyük kabusu kış mevsiminde ev taşımaktır. Ancak durum o kadar da vahim değil…

indir
Paylaş
 

Boyanın Sıçramasını Önleme

Boya yaparken fırçanızda kalan fazla boyadan kutuya geçirdiğiniz bir lastik yardımıyla kolayca kurtulabilirsiniz.

Şarj Kablonuz Zarar Görmesin

Elektronik cihazlarınızın şarj kablolarının bükülerek zarar görmesini önlemek için eski bir tükenmez kalemin yayını kablonuza dolayabilirsiniz.

Sıkışmış Fermuarlar için Pratik Yöntem

Sıkışmış fermuarın dişleri üzerinde kurşun kalem ucunu gezdirirseniz, fermuarı açmak kolaylaşacaktır.

Evde Su geçirmez Ayakkabı Yapımı

Bez ayakkabılarınızı balmumuyla su geçirmez hale getirebilirsiniz. Yapılması gerekenler, balmumunu ayakkabının tüm yüzeyine sürmek ve saç kurutma makinasıyla kurumasını sağlamak.

Pratik Çilek Temizleme

Çok sayıdaki çileği yapraklarından ayırmak istiyorsanız fakat zamanınız kısıtlıysa, bu işlemi pipet yardımıyla hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz

Kablolarınız Karışmasın

Çantanızdaki kulaklıklarınızın veya şarj cihazlarınızın karışmasını önlemek için onları gözlük kutusunda muhafaza edebilirsiniz.

Arabanızın Farları Cam Gibi Olsun

Diş macununu arabanızın farlarını temizlemek için kullanabilirsiniz.

Muffin Kalıplarını Değerlendirin

Muffin kalıplarınızı baharat ve soslarınızı koymak için kullanabilirsiniz. Böylece çeşitli sosları bir arada servis etmeniz kolaylaşacaktır.

İnce Çorabın Marifeti

Elektrikli süpürgenizin hortum kısmına eski bir ince çorap geçirirseniz, küçük eşyalarınızın yanlışlıkla makinanın içine çekilmesini engelleyebilirsiniz.

Kış aylarında planlayacağınız bir taşınma işlemi için, daha ekonomik fiyatlarda daha rahat nakliye firması bulabilirsiniz. Kış aylarında taşınma işlemi sırasında neler yaparak işimizi kolaylaştırabiliriz? Bunun için size yardımcı olabilecek bazı püf noktalarını uygulamanızda yarar var.

Hava durumuen önemlisi

Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi hava durumdur. Taşınma işleminiz sırasında eşya yüklerken başlayacak ani bir yağmur veya kar yağışı işlerinizi kötü bir duruma sokabilir. Günümüzde az bir yanılma ile günlük ve haftalık hava durumlarını takip etmeniz mümkün. Bu yüzden taşınma işleminizi mümkün olduğunca kuru havaların olduğu günlerde yapmaya çalışın.

Taşındığınız evin ısıtmasından emin olun

Taşınacağınız ev eğer merkezi sistem ile ısınıyorsa zaten sorun yok. Ancak ısınma sistemi kombi veya farklı bir sistem ise taşınmadan önce bu konuda gerekli hazırlıkları yapıp bu sürecinizi tamamlamış olmanızı öneririz. Bu sayede hem taşınma esnasında üşümemiş olursunuz hem de taşınma işleriniz bittikten sonra sıcacık evinizde rahat bir şekilde dinlenebilirsiniz.

Nakliyat aracını kontrol edin

Hava bozuk olmasa bile, nakliye aracının üzerinde kış lastiği veya zincir takımının olup olmadığını kontrol edin. Aracınız yola çıktıktan sonra hava durumu değişebilir ve yolda kalabilir. Bu sayede başka nakliye aracının gelmesi ve yüklemenin ona yapılması gibi bir dert ile karşı karşıya kalmazsınız. Kış lastiklerini üzerindeki kabartmalardan ve yazılardan anlayabilirsiniz ya da firmadan gelen personele sorarak bilgi alabilirsiniz.

Gecikmelere hazırlanın

Bütün kıyafetlerinizi paketlemeden önce kendinize bir çanta hazırlayın. Taşındığınız yer uzaksa veya şehir dışında ise gecikme yaşanabileceği ihtimallerini her zaman göz önünde bulundurun. Bu gibi durumlar için gittiğiniz yerdeki konaklama hizmeti veren noktaları tespit edin ve taşınmadan önce iletişime geçin. Durumunuzu anlatarak o gecelik rezervasyon yaptırmanız mümkün olabilir.

Binayı kontrol edin

Nakliye aracının park edeceği yeri önceden hazırlamaya çalışın. Bina giriş ve çıkışlarındaki buzlama ve kar eşya taşınma sırasında ciddi kazalara yol açabilir. Kötü sürprizleri engellemek için mutlaka çalışma alanını buz ve kardan temizleyin. Geçiş alanlarına tuz dökerek bu gibi olayların önüne geçmeye çalışın.

Soğuktan korunun

Çalışan insanlara bir bardak kahve veya çay vermeniz işlerini severek yapmalarını sağladığı gibi, herkesin içini ısıtacaktır. Eğer elinizde fazladan eldiven ya da şapka varsa kendiniz için kullanabilir ve yanınızdakilere dağıtabilirsiniz.

Ketçap şişesinin başlığını elektrikli süpürgenin ucuna takarak bilgisayar klavyesi gibi temizlenmesi zor cihazları temizleyebilirsiniz.

Etiketler:
Dekorasyon ev taşınmak
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak